function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İstanbul İlinde Düzenlenen Dijital Hastane Çalıştayı

Güncelleme Tarihi: 17/05/2018


Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının birincisi İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya İstanbul hastanelerinin yanı sıra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Düzce, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Sağlıkta Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayın ilk gününde Bahçelievler Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adnan DEVELİOĞLU ve Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Hemşiresi Kadriye KÖSE tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Çalıştayın ikinci gününde ise Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan KARAMAN ve Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Zafer KESKİN tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerimiz sunum yaptıkları oturumlarda HIMSS EMRAM Seviye 6 hazırlıkları sürecindeki deneyimlerini ve kazanımlarını paylaştılar.

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

Sağlıkta Dijital Dönüşüm 2018.pptx
Eyüp Devlet Hastanesi Elektronik Order ve Klinik Karar Destek Sistemi Süreci Sunumu-Genel H KARAMAN 14-15 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dijital Hastane çalıştayı.pptx
HIMSS_SUNUM A. develioğlu.pptx
2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası Dr. İlker KÖSE.pptx
ESENLER KDCH HIMSS SUNUMU.pptx