function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gaziantep İlinde Dijital Hastane Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 02/07/2018


Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının ikincisi Gaziantep'in ev sahipliğinde 22 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Gaziantep hastanelerinin yanı sıra Hatay, Adıyaman, Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mersin, Osmaniye, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayda Hatay'da 10'da 10 hastanenin dijital hastane olması ile ilgili yakından çalışan Bilişim uzman Mehmet DÖNER konu ile ilgili bir sunum yapıldı. Buna ek olarak Uzm. Dr. Burhan DOST tarafından ‘Adıyaman Besni Devlet Hastanesi HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi.

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

Hatay-Mehmet DÖNER.pptx
Adıyaman Besni Devlet Hastanesi- Uzm. Dr. Burhan DOST.pptx 
Sağlıkta Dijital Dönüşüm 2018.pptx
Gaziantep - HIMSS-EMRAM 2018 Hedeflerimiz-ve-yol-haritasi-Dr. İlker-Köse.pptx

Çalıştaylara ait fotoğraflar:

DSC_0003.jpg
DSC_0128.jpg