function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Van İlinde Dijital Hastane Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 02/07/2018


Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının üçüncüsü Van'ın ev sahipliğinde 29 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Van ilinin hastanelerinin yanı sıra Bingöl, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak, Ağrı, Iğdır, Kars, Tunceli, ve Batman illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayda Hakarri Devlet Hastanesinden başhekim Op. Dr. Akay EDİZSOY ve Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinden başhekim Doç. Dr. Mehmet PARLAK hastanelerinin "HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

Op. Dr. Akay EDİZSOY Hakkari HIMSS STAGE 6 ve 7ye doğru.pptx
Doç. Dr. Mehmet PARLAK Dijital_Hastane_Sunumu_Himss_Van.pptx
Dr. İlker KÖSE 2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası Dr. İlker KÖSE.pptx
Esra ZEHİR Sağlıkta Dijital Dönüşüm 2018.pptx

Çalıştaya ait fotoğraflar: IMG_2444.JPG