function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Konya İlinde Dijital Hastane Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 09/07/2018

Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının dördüncüsü Konya'nın ev sahipliğinde 5 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Konya ilinin hastanelerinin yanı sıra Aksaray, Antalya, Eskişehir, Isparta, Eskişehir, Afyonkarahisar, Karaman, Nevşehir ve Niğde illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayda Isparta Şehir Hastanesinden hastane bilgi işlem sorumlusu Feyzullah KARABACAK ve Konya Kadınhanı Devlet Hastanesinden başhekim Dr. Murat Ali ÇİÇEKLER hastanelerinin "HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

Feyzullah KARABACAK HIMMS HASTANE GENEL SUNUMU_son.pptx
Dr. Murat Ali ÇİÇEKLER Prezi WIN Copy of HIMMS 6.rar
Dr. İlker KÖSE 2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası Dr. İlker KÖSE - Kopya.pptx
Esra ZEHİR Dijitalleşme Süreci Hedefleri.pptx

Çalıştaya ait fotoğraflar:


PHOTO-2018-07-09-09-50-25.jpg