function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Samsun İlinde Dijital Hastane Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 16/07/2018


Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının altıncısı Samsun'nun ev sahipliğinde 11 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Samsun ilinin hastanelerinin yanı sıra Çorum, Ordu, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat ve Sinop illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayda Tokat Devlet Hastanesinden başkehim yardımcısı Dr. Hakan SIVGIN ve Yozgat Şehir Hastanesinden başhekim Dr. Aziz Ahmet SÜREL hastanelerinin "HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

İlker KÖSE 2018 Samsun - HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası Dr. İlker KÖSE.pptx
Esra ZEHİR Dijitalleşme Süreci Hedefleri.pptx
Dr. Aziz Ahmet SÜREL YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ SUNUMU.ppt 
Dr. Hakan SIVGIN tokat devlet hastanesi sunum.pptx

Çalıştay fotoğrafları:
 
IMG_4991.JPG
IMG_4688.JPG