function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ankara İlinde Dijital Hastane Çalıştayı Düzenlendi

Güncelleme Tarihi: 19/07/2018

Hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının sekizincisi Ankara'nın ev sahipliğinde 18 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu toplantıya Ankara ilinin hastanelerinin yanı sıra Bartın, Bolu, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Zonguldak ve Kayseri  illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.

Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi. 

Çalıştayda Yozgat Şehir Hastanesinden Başhekim Dr. Aziz Ahmet SÜREL, Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinden başhekim Dr. Hüseyin ARSLAN hastanelerinin "HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler. Bolu iline ait tüm hastanelerin dijitalleşme süreci ile ilgili olarak da Bolu İl Sağlık Müdürlüğünden Arzu ÇELİK bilgilendirme yaptı. 

Çalıştaylarda sunulan sunumlar:

İlker KÖSE 2018 Ankara HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası Dr. İlker KÖSE.pptx
Esra ZEHİR Dijitalleşme Süreci Hedefleri.pptx
Dr. Aziz Ahmet SÜREL YOZGAT ŞEHİR HASTANESİ SEVİYE 6 SÜRECİ.ppt
Dr. Hüseyin ARSLAN HASTANE GENEL SUNUM-Polatlı.pptx
Arzu ÇELİK BOLU18.07.2018.pptx

Çalıştay fotoğrafları:
A08Q4282.JPG