function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kâğıtsız Hastaneye Uluslararası Ödül (Sabah )

Güncelleme Tarihi: 23/06/2014

http://www.sabah.com.tr/Ankara/2013/07/08/kagitsiz-hastaneye-uluslararasi-odul

08.07.2013

Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, uluslararası ödüle layık görülerek Avrupa'daki 27 hastane arasına girdi

Sağlık Bakanlığı'nın "Kağıtsız Hastane" projesiyle teşhis ve tedaviye yönelik tüm tetkiklerle işlemler dijital ortamda yapılacak. Projenin ilk kez uygulandığı Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi, kısa sürede başarıya ulaşarak ödüle layık görüldü. Bakanlık, hastanenin Avrupa'daki 27 hastane arasına girmesiyle projeyi yaygınlaştırma kararı aldı.

"BÜYÜK YARARI VAR"

Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'ndeki hekim ve hemşireler, hasta takibini tablet bilgisayar ve akıllı telefonlarla yapabiliyor. Hastanenin Yöneticisi Hamit Doğan, "Kağıtsız Hastane" projesiyle hedefin hastanede hiçbir alanda kağıt kullanılmaması olduğunu belirtti. Kağıdın sadece mevzuat gereği ıslak imzanın şart olduğu işlemlerde kullanıldığını vurgulayan Doğan, sistemin yarar sağladığını söyledi.

YAYGINLAŞTIRILACAK

Hastanenin uluslararası Sağlık Bilişim ve Yönetim Sistemleri Birliği'nin "Analytics EMRAM Stage 6" ödülüne layık görüldüğünü bildiren Doğan, şöyle konuştu: "Dünyada dijital hastane kavramı yaygınlaşmaya başladı. Değerlendirme süreci devam ediyor. Bir üst seviye için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz." Avrupa'da HIMSS Stage 6 akreditasyonuna sahip 27 hastane bulunuyor.