function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Türkiye'den 4 Hastane 6. Seviye Dijital Hastane Sertifikası Aldı

Güncelleme Tarihi: 18/05/2015


 

TÜRKİYE’DEN 4 HASTANE 6. SEVİYE DİJİTAL HASTANE SERTİFİKASI ALDI

 

HIMSS’in üst düzey yöneticileri, ülke ve bölge temsilcilerinin katılımıyla her yıl farklı bir ülkede yaptığı, HIMSS CIO Zirvesi ve Avrupa Tele-tıp Konferansı İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlendi. Zirveye ülkemizden, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. Mahir ÜLGÜ ve sertifika almaya hak kazanan hastanelerimizin yöneticileri katıldı.

 

HIMSS Avrupa tarafından yapılan analizler sonunda, EMRAM 6. Seviye Dijital Hastane Sertifikası almaya hak kazanan, çeşitli ülkelerden 8 hastane arasında Türkiye’den 4 hastane yer aldı. Bu sertifikayı ilk olarak 2013 yılında Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi almıştı. Böylece ülkemizde EMRAM 6. Seviye Dijital Hastane Sertifikası alan hastane sayısı beşe yükselmiş oldu.

 

Zirve kapsamında düzenlenen ödül töreninde, HIMSS yetkilileri tarafından 6. Seviye Dijital Hastane sertifikaları hastanelerimizin yöneticilerine takdim edildi. Genel Müdürümüz Dr. Mahir ÜLGÜ, ödül töreninde yaptığı konuşmada, dijital hastane sertifikası alan hastanelerimizin yöneticilerine ve süreçte emeği geçen bütün çalışanlarına tebrik ve teşekkürlerini iletti.

 

Törende 6. Seviye Dijital Hastane sertifikası alan hastanelerimiz:

 

Rize Devlet Hastanesi

İzmir Tire Devlet Hastanesi

Mersin Erdemli Devlet Hastanesi

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi