function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı Duyurusu (10-11 Haziran 2015)

Güncelleme Tarihi: 08/12/2020

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğinde başlatılan dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde EMRAM Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı düzenlenecek. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün (SBSGM) ortaklaşa düzenlediği çalıştaya  toplam 81 hastane ile bu hastanelerin bağlı olduğu kamu hastaneleri birliklerinden bilişim uzmanları katılacak. 

TKHK’nın Ankara’daki merkez binasında düzenlenecek çalıştayda Sağlık Bakanlığından ve HIMSS Türkiye temsilciliğinden eğitimciler görev alacak. Dijital hastane başvuru ve değerlendirme sürecinin ele alındığı çalıştaylar daha önce 2014 Mart ve Aralık aylarında düzenlenmişti. Haziran 2015 EMRAM Çalıştayı, bu çalıştaylarda  değerlendirmesi tamamlanamayan hastanelerin yeniden değerlendirilmesi amacıyla yapılacak.

Daha önceki çalıştayalrın ardından dijital hastane başvuru ve  değerlendirmesi tamamlanan 11 hastane EMRAM Seviye 6 Dijital Hastane Sertifikası almaya hak kazanmıştı. (27.05.2015)


Resmi yazı ve duyuru için...

10 Haziran 2015 HIMSS Çalıştayı Katılım Listesi için tıklayınız..

11 Haziran 2015 EMRAM Çalıştayı Katılımcı Listesi için tıklayınız...

Emram Çalıştayı Görevlendirme Onayı için tıklayınız...


EMRAM Seviye 6 Dijital Hastane Sertifikası alan hastanelerimiz...