function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı – Haziran 2015

Güncelleme Tarihi: 18/06/2015

Sağlık Bakanlığının HIMSS Avrupa ile  2013 yılında başlattığı dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında EMRAM Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı yapıldı. Geçen yıl düzenlenen çalıştaylarda değerlendirmeleri tamamlanamayan hastanelerin davet edildiği çalıştay, 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara'da gerçekleşti.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK)  ve Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği çalıştaya 81 hastane ile bu hastanelerin bağlı olduğu kamu hastaneleri birliklerinden bilişim uzmanları katıldı. TKHK’nın Ankara’daki merkez binasında düzenlenen çalıştayda Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Türkiye temsilciliğinden eğitimciler görev aldı.

Geçen yıl düzenlenen çalıştaylara katılan 400  kamu hastanesinden 330'u değerlendirilmeye alınmıştı.  Bu hastanelerin EMRAM sonuçları ve Seviye 6 Dijital Hastane gerekliliklerini içeren analiz raporları hastane ve bağlı oldukları kamu hastaneleri birliklerine gönderilmişti. Bakanlık ile HIMSS Avrupa arasında imzalanan protokole göre  Bakanlığa  bağlı tüm hastanelerin  değerlendirilmesi 2018 yılı sonunda  tamamlanmış olacak. (15.06.2012)

Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı-Sunum 1.pdf

Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayı-Sunum 2.pdf