function PrintElem(elem) { Popup($(elem).html()); } function Popup(data) { var mywindow = window.open('', '', 'height=400,width=600'); mywindow.document.write(data); mywindow.print(); mywindow.close(); return true; }
Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dört Hastanemiz Daha EMRAM Seviye 6 Ödülü Almaya Hak Kazanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 08/08/2017

"Sağlık Bakanlığı, TKHK ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane dönüşüm projesi çerçevesinde Şubat ve Mart 2016 tarihlerinde HIMSS Avrupa ve HIMSS Türkiye temsilcileri tarafından bir dizi Seviye 6 yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirilmiş ve dört hastanemiz EMRAM (Electronic Medical Record Adoption Model) Seviye 6 ödülü almaya hak kazanmışlardır.
Şubat ayındaki ziyaretler sonucunda Muğla 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi ve İzmir Urla Devlet Hastanesi, Mart ayındaki ziyaretler sonunda da İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Seviye 6 ödülü almaya hak kazanmışlardır. Türkiye, bu dört yeni Seviye 6 hastanesi ile birlikte toplamda 15 Seviye 6 hastane sayısına ulaşarak dijital hastane konusunda Avrupa'nın önde gelen ülkelerinde biri olmaya devam etmektedir.
Tüm Seviye 6 hastanelerimizi kutlar, Seviye 7 yolunda hepsine başarılar dileriz."